Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Drony nie mogą latać w strefie nadgranicznej. Powód? Manewry wojskowe Zapad 2017

Dron, fotolia

Na pograniczu białorusko – rosyjskim trwają manewry Zapad 2017, w których – zależnie od źródeł – bierze udział od 12 tysięcy do nawet kilkudziesięciu tysięcy żołnierzy. Tuż przed ich rozpoczęciem, niektórzy odczuli ich skutki – również na Warmii i Mazurach.

Pewien pan chciał zrobić zdjęcia z dronu i na chęciach się skończyło, bowiem w strefie nadgranicznej obowiązuje całkowity zakaz poruszania się dronów. To regulacje, o które wnioskowało wojsko – przyznaje Mikołaj Karpiński, rzecznik Polskiej Żeglugi Powietrznej.

Lot dronem trzeba zgłosić minimum na 24 godziny przed startem.

W związku z tym pojawiły się spekulacje w sprawie dronu, który pod koniec sierpnia spadł w okolicy Kętrzyna. – Postępowanie jest wszczęte pod kątem szpiegostwa – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny.
Trwające manewry Zapad 2017 to nie tylko pogranicze białorusko-rosyjskie; jednym z poligonów jest Prawdinsk w obwodzie kaliningradzkim.

Posłuchaj relacji Macieja Świniarskiego.

00:00 / 00:00
Autor: M.Świniarski
Redakcja: ASocha

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dron, uwaga
Najpierw gospodarstwo zabrali im Niemcy, a po wojnie komuniści. Spadkobiercy domagają się odszkodowania

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces o odszkodowanie za gospodarstwo rolne w obecnym powiecie nidzickim utracone w wyniku reformy rolnej sprzed prawie 70 lat....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV