Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Druga tura wyborów i kolejna „Bitwa o wozy”. „To akcja proobywatelska, profrekwencyjna i prodemokratyczna”

Fot. K.Grabowska

W najbliższą niedzielę 12 lipca druga tura wyborów prezydenckich i druga edycja akcji „Bitwa o wozy”. Do wygrania będzie 49 wozów dla strażaków ochotników.

Promesy trafią do gmin z najwyższą frekwencją podczas wyborów prezydenckich na terenie dawnych województw – powiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.

W akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji mogą wziąć udział gminy do 20 tysięcy mieszkańców. Wiceminister Paweł Szefernaker zwrócił uwagę na duże zaangażowanie lokalnych wspólnot w pierwszej turze „Bitwy o wozy”.

Postanowiliśmy skorzystać z olbrzymiego zaangażowania i taką akcję przeprowadzić w drugiej turze wyborów. To akcja proobywatelska i profrekwencyjna i prodemokratyczna. W dużych miastach odbywa się bardzo dużo tego typu akcji związanych z mobilizacją  mieszkańców do udziału w wyborach. W związku z tym uznaliśmy, że w mniejszych miejscowościach, także warto taką akcję zorganizować.

00:00 / 00:00

W tym roku resort spraw wewnętrznych i administracji dofinansował zakup rekordowej liczby 517 samochodów dla straży pożarnych. Warunkiem był wkład własny samorządu w wysokości 200 tysięcy złotych.

Jeden z takich wozów otrzymała gmina Stawiguda. Frekwencja w tej gminie w I turze wyborów wyniosła 72 procent.

Autor: IAR/B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, wóz strażacki, frekwencja
Wybory prezydenckie: seniorzy i niepełnosprawni zagłosują w II turze bez kolejki

Podczas drugiej tury wyborów prezydenckich osoby po 60. roku życia, kobiety w ciąży, osoby z małymi dziećmi do lat trzech i niepełnosprawne, będą miały prawo wejść...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV