Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Drugi dzień egzaminu gimnazjalnego bez nieprawidłowości

fot. Przemysław Getka

Ponad 13,3 tys. uczniów rozpoczęło w czwartek o godz. 9 na Warmii i Mazurach egzamin gimnazjalny w części matematyczno-przyrodniczej, mimo strajku nauczycieli. Według Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży nie ma sygnałów o nieprawidłowościach.

Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży Jolanta Gołaszewska poinformowała dziś, że do czwartku rano do komisji nie napłynęły żadne informacje o nieprawidłowościach. Na Warmii i Mazurach uczniowie zdają egzamin gimnazjalny w 292 szkołach.

W czwartek w drugim dniu egzaminu gimnazjalnego sprawdzana jest wiedza matematyczno-przyrodnicza uczniów. Najpierw dostaną oni blok zadań z nauk przyrodniczych – biologii, chemii, fizyki i geografii. Na rozwiązanie zadań będą mieli 60 minut (dyslektycy 80 minut). Następnie będą mieli przerwę do godziny 11.00. Po niej przystąpią do rozwiązywania bloku zadań z matematyki. Ta część egzaminu potrwa 90 minut (dla dyslektyków 135 minut). Arkusze egzaminacyjne rozwiązane przez uczniów zostaną zakodowane. Sprawdzą je egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych.Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu w środę, czwartek i piątek, to będzie go pisał w drugim terminie – 3, 4 i 5 czerwca.

W kraju do egzaminu z wiedzy matematyczno-przyrodniczej przystąpiło ponad 350 tys. uczniów III klas gimnazjalnych z 7,3 tys. szkół. Czwartek jest drugim dniem egzaminu gimnazjalnego i jednocześnie czwartym dniem ogólnopolskiego strajku nauczycieli.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

 

Autor: Agnieszka Libudzka (PAP)/K. Grabowska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, ZNP, strajk, protest, egzamin, gimnazjum
90 lat temu w Nowej Kaletce otwarto pierwszą szkołę z językiem polskim na Warmii. Posłuchaj audycji Bliższe spotkania

Rok 2019 w regionie jest obchodzony jako Rok 90-lecia Polskich Szkół na Warmii i Mazurach – tak zadecydowali radni Sejmiku Województwa. 90 lat temu, 10 kwietnia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV