Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Drugiej tury nie będzie. Marek Wolszczak miażdżącą przewagą głosów wygrał przedterminowe wybory na stanowisko wójta Kozłowa

Urząd Gminy w Kozłowie. Fot. Łukasz Węglewski

Oficjalne wyniki głosowania podał dyrektor olsztyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Piotr Sarnacki.

Marek Antoni Wolszczak pokonał czterech innych kandydatów na wójta Kozłowa w powiecie nidzickim. Lekarz weterynarii i gminny radny Marek Wolszczak zdobył 1052 głosy. Druga w kolejności była Ewa Krzyżewska z 296 głosami. Frekwencja wyniosła 40,78 procent.

00:00 / 00:00

Marek Antoni Wolszczak jest radnym gminy Kozłowo i nie należy do żadnej partii. Jego kontrkandydatami byli: Alicja Eidtner, Ewa Krzyżewska (pełniąca obowiązki wójta),Tomasz Kucmus i Maciej Grzegorz Prażmo.

Poprzedni wójt Jacek Jankowski początkowo także startował w wyborach, ale 9 listopada zrezygnował z kandydowania. Od roku pomiędzy byłym wójtem a obecnie pełniącą obowiązki narastał konflikt, który przeniósł się także na radę gminy.

Teraz, jak mówi świeżo upieczony wójt Marek Wolszczak, czas pogodzić strony. Jak powiedział Radiu Olsztyn, najpierw chce spotkać się z radą gminy, by uspokoić sytuację i dojść do porozumienia. Tym bardziej, że trzeba podjąć wspólne działania w sprawie ważnej dla Kozłowa, czyli w walce z kurnikami, które zagrażają miejscowości – dodał przyszły wójt.

00:00 / 00:00

Mieszkańców gminy Kozłowo czekają kolejne wybory, tym razem uzupełniające do rady gminy, po tym jak miejsce zwolnił Marek Wolszczak. Odbędą się najprawdopodobniej w lutym przyszłego roku.

Autor: D.Grzymska
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, Nidzica, wójt, Kozłowo, Marek Antoni Wolszczak, biuro wyborcze
Marek Wolszczak został nowym wójtem gminy Kozłowo

Marek Wolszczak, lekarz weterynarii i gminny radny, został w niedzielnych przedterminowych wyborach wybrany na  stanowisko wójta gminy Kozłowo. Nieoficjalne wyniki podał dyrektor olsztyńskiej delegatury Krajowego Biura...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV