Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Druhny i druhowie rywalizowali w harcerskich igrzyskach. Na Warmii trwa zlot z okazji 30-lecia ZHR

Fot. A. Skrago

Harcerze sprawdzali się nie tylko w rozpalaniu ognisk, ale i w igrzyskach sportowych. Podczas 30-jubileuszowego zlotu ZHR, który odbywa się pod Olsztynem zorganizowano igrzyska sportowe.

Regaty żeglarskie, rugby, siatkówka plażowa czy nordic walking – to tylko niektóre z licznych konkurencji, w jakich startowali harcerze. Do tego odbywały się warsztaty – m.in. strzelanie z łuku, zumba, walka z szablą i taniec dawny. Jednym z największych – i dla niektórych pewnie najtrudniejszych wyzwań – był bieg. Na dystansach jednego kilometra oraz trzech i pół kilometra pobiegło trzy tysiące harcerzy.

Zawodnicy startowali w ośrodku w Rybakach – tam gdzie odbywa się cały zlot oraz w Olsztynie – głównie na plaży miejskiej i w jej okolicach. Jak podkreślali uczestnicy – harcerze powinni być sprawni i wysportowani, dlatego igrzyska jak najbardziej odpowiadają ich zainteresowaniom.

W zlocie ZHR uczestniczy sześć tysięcy harcerzy z całej Polski.

Z harcerzami i harcerkami rozmawiała Aleksandra Skrago

00:00 / 00:00

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Chmielewska/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w harcerze, Igrzyska
„Ich korzenie sięgają początku polskiego harcerstwa”. Instruktorzy ZHR spotkali się w Olsztynie na specjalnej naradzie

Instruktorzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej spotkali się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Odbyła się tam specjalna narada w 30-lecie powstania ZHR. Instruktorzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej podczas specjalnej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV