Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Duchowny, żołnierz, patriota. Elblążanie uczcili pamięć ks. infułata Mieczysława Józefczyka

Fot. diecezja.elblag.pl

Minutą ciszy, podczas ostatniej w tym roku sesji Rady Miasta, elbląscy radni uczcili pamięć zmarłego 25 grudnia ks. infułata Mieczysława Józefczyka.

Był on Honorowym Obywatelem Elbląga, wieloletnim proboszczem katedry św. Mikołaja, kapłanem Solidarności i historykiem – autorem prac naukowych o przeszłości miasta.

To jeden z najwybitniejszych elblążan czasów współczesnych, lista jego zasług dla kraju i miasta jest naprawdę długa – podkreślają przewodniczący rady Antoni Czyżyk i Marek Pruszak z Klubu Radnych PiS.

Ks. dr Mieczysław Józefczyk był także żołnierzem Armii Krajowej. Będąc proboszczem najstarszej w Elblągu świątyni przyczynił się do jej rekonstrukcji i podniesienia do obecnej rangi. Dodajmy, pogrzeb ks Mieczysława Józefczyka odbędzie się we wtorek, 31 grudnia. Spocznie w kwaterze kapłańskiej na cmentarzu Dębica. Uroczystości rozpocznie o godzinie 11.00 msza w katedrze św. Mikołaja.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, Rada Miasta, radni, Marek Pruszak, Antoni Czyżyk, Mieczysław Józefczyk
Dwa groźne pożary domów na Mazurach. Jedna osoba nie żyje, dwie rodziny bez dachu nad głową

Wyjątkowo dużo pracy mają w ten weekend warmińsko-mazurscy strażacy. Przed południem zakończyła się akcja gaśnicza w Rostkach w powiecie piskim. O przypadku nie może być mowy....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV