Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Duże zainteresowanie Erasmusem Plus

na konferencję w sprawie Erasmusa Plus chciało przyjechać dwa razy więcej osób niż było miejsc, fot. K. Kaszubski

Blisko 100 osób z całego województwa uczestniczyło w Olsztynie w konferencji informacyjno-promocyjnej programu Erasmus Plus. A do Urzędu Marszałkowskiego chciało przyjechać w sumie dwa razy więcej osób.

Erasmus Plus to kontynuacja unijnego programu Erasmus, który przez lata służył wymianie studentów między uczelniami na starym kontynencie.

„Program był tak dużym sukcesem, że Komisja Europejska postanowiła rozszerzyć jego działanie na inne grupy edukacyjne” – informuje Małgorzata Wasilenko, dyrektor biura regionalnego województwa warmińsko-mazurskiego w Brukseli.

Erasmus Plus ma połączyć dotychczasowe programy, które skierowane były do dzieci i młodzieży takie jak Comenius, Socrates Leonardo Da Vinci i Uczenie się Przez Całe Życie. „Nowa edycja skierowana jest już nie tylko do studentów” – mówi Izabela Laskowska, zastępca dyrektora programu Erasmus Plus w Polsce. Włączone zostały do niej szkoły podstawowe, gimnazja, licea, szkoły zawodowe, przedszkola, fundacje, stowarzyszenia, a nawet organizacje pracodawców.

Erasmus Plus będzie działał w latach 2014-2020. Polska ma tylko do końca tego roku do wykorzystania 11 milionów euro. 43% tej kwoty trafi do uczelni wyższych, 25% do szkolnictwa zawodowego, a reszta przeznaczona jest na edukację szkolną, edukację młodzieży i osób dorosłych. W województwie warmińsko-mazurskim pracować będzie dwóch koordynatorów programu, w Elblągu i Olsztynie. (kaszub/as)

Posłuchaj relacji Krzysztofa Kaszubskiego:

00:00 / 00:00

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Twierdza Boyen Fot. Anna Liminowicz
Giżycko obchodziło Światowy Dzień Turystyki

Giżycko było dzisiaj (19.09.) gospodarzem Regionalnej Gali Światowego Dnia Turystyki na Warmii i Mazurach. Była to okazja do dyskusji o mijającym sezonie oraz do odznaczenia osób...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV