Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Duże zainteresowanie pomocą finansową z miasta. Olsztynianie korzystają z ulg

Fot. Przemysław Getka

Ulgi podatkowe, ulgi w czynszu najmu lokali gminnych czy zawieszenie opłat za gospodarowanie odpadami – olsztyńscy przedsiębiorcy, którzy ponieśli straty w związku z pandemią koronawirusa korzystają z pakietu pomocowego.

Ten w mieście został wprowadzony w połowie marca i obowiązuje do dziś. Zainteresowanie jest bardzo duże – informuje Patryk Pulikowski – rzecznik prezydenta Olsztyna. Jak podał, w zależności od jednostki, do olsztyńskiego ratusza wpłynęło od kilku do kilkudziesięciu takich wniosków.

Do wydziału podatków natomiast ponad 150. Prezydent zdecydował też o obniżeniu przedsiębiorcom o połowę opłat za dzierżawę gruntów pod ogródki restauracyjne.

00:00 / 00:00

Miejski Urząd Pracy – według danych przedstawionych przez Pulikowskiego – rozpoznał dotychczas około 12,5 tysiąca wniosków dotyczących tarczy antykryzysowej. Kryteria przyznania pomocy są określone w przepisach przyjętych przez olsztyńską radę miasta, każda sprawa rozpatrywana jest jednak indywidualnie na podstawie przesłanych dokumentów.

Więcej informacji na temat pakietu pomocowego można znaleźć na stronie internetowej invest.olsztyn.eu.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn
Był tak pijany, że nie miał siły wrzucić biegu. Zatrzymany w Olsztynie kierowca nie miał też prawa jazdy

Miał niemal 4 promile alkoholu w organizmie i próbował prowadzić samochód. Nieodpowiedzialnego 32-latka w centrum Olsztyna zatrzymali przechodnie. - Mężczyzna nie miał nawet siły wrzucić pierwszego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV