Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Duże zainteresowanie programem Mama 4 plus w regionie. Do ZUS-u wpłynęło już ponad dwa tysiące wniosków

Ogromne zainteresowanie rządowym programem Mama 4 plus na Warmii i Mazurach. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjął już ponad dwa tysiące wniosków z naszego regionu.

Codziennie wpływa od kilku do kilkunastu wniosków. Program wprawdzie funkcjonuje od 1 marca, ale zainteresowaniem cieszy się co najmniej od połowy lutego. Patrząc na dane od 18 lutego do 12 marca okazuje się, że w sprawie wypłaty świadczenia zgłosiło się prawie siedem tysięcy mieszkańców naszego regionu, wniosek natomiast złożyło dwa tysiące sto dwadzieścia pięć osób. Nie wszyscy spełnili wymagania zawarte w programie. Główne to liczba dzieci, które ma lub miało się na wychowaniu. Kolejny ważny punkt to wiek. Z programu mogą korzystać jedynie osoby, które osiągnęły wiek emerytalny. Do tego taka osoba nie może mieć innego źródła dochodu, lub jej obecna emerytura czy renta jest niższa niż gwarantowane w programie świadczenie. Mówimy o tysiącu stu złotych.

Reasumując, na Warmii i Mazurach ze złożonych dotychczas  ponad dwóch tysięcy wniosków  pozytywnie zaopiniowano dwieście trzydzieści trzy. Dwa z nich złożyli ojcowie. Nabór wniosków w programie jest stały. Z danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wynika, że w skali kraju skorzysta z niego osiemdziesiąt tysięcy osób.

 

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ZUS, program, mama 4 plus
Uczniowie chwalą program Laboratorium. „Dzięki temu możemy obrać właściwy kierunek”

Setki szkół, dziesiątki przedsiębiorców i tysiące uczniów to bilans kolejnej edycji programu "Laboratorium. Mój profil". Ma on pomóc młodzieży szkolnej w wyborze zawodu. I to od...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV