Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Duże zainteresowanie wymianą pieców w Elblągu. Miasto zwiększa dofinansowanie

Fot. Pixabay.com

W Elblągu ruszyła trzecia edycja miejskiego programu dopłat do wymiany pieców starego typu na nowoczesne systemy ogrzewania lub na podłączenie do sieci ciepłowniczej. W poprzednich latach cieszył się on dużym zainteresowaniem, przez co władze miasta zdecydowały o zwiększeniu puli na dofinansowanie.

W tym roku na cel w budżecie zapisanych jest 300 tysięcy złotych. Elbląg jest jednym z tych miast, które w okresie grzewczym mają problem ze smogiem i niebezpiecznym poziomem rakotwórczego benzoapirenu w powietrzu. Ich źródłem są piece na węgiel starego typu.

Wnioski są już dostępne w Urzędzie Miasta i na jego stronie internetowej – tłumaczy Łukasz Mierzejewski z elbląskiego ratusza. Kwoty dopłat do wymiany pieca węglowego na elektryczny, gazowy czy olejowy są zróżnicowane. Od dwóch tysięcy złotych w domach wielorodzinnych do 2,5 tysiąca złotych w jednorodzinnych. Z kolei tysiąc złotych dofinansowania można dostać za dołączenie do miejskiej sieci – to pieniądze np. na zakup kaloryferów. Warunkiem jest podpisanie umowy, wykonanie prac  i dołączenie faktur do wniosku.

00:00 / 00:00

Dodajmy, na dopłaty do inwestycji ekologicznych mogą liczyć też mieszkańcy, którzy chcą usunąć azbest lub podłączyć się do sieci kanalizacyjnej.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w piec, dofinansowanie, wymiana, Łukasz Mierzejewski
Hanna Teodorowicz: dotacje na wymianę pieców popularne wśród osób najmniej zarabiających

Prawie ¼ wnioskodawców ubiegających się o pieniądze z programu „Czyste Powietrze” to osoby najbiedniejsze, które otrzymają 90-procentowe wsparcie - podkreślała w Porannych pytaniach Hanna Teodorowicz z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV