Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Duże zmiany w Warmii Enerdze Olsztyn. Marcin Malewski zastąpił Daniela Żółtaka na ławce trenerskiej

Fot. M.Świniarski

Daniel Żółtak nie jest już trenerem szczypiornistów pierwszoligowej Warmii Energi Olsztyn. Po ostatniej porażce w Sierpcu z Mazurem 22:27, były już szkoleniowiec oddał się do dyspozycji zarządu, który postanowił, że jego obowiązki przejmie Marcin Malewski.

O tej decyzji zarząd poinformował zawodników wczoraj wieczorem przed treningiem Warmiaków. Mówi prezes Warmii – Stanisław Tunkiewicz:

Do klubu wpłynęło pismo od Daniela Żółtaka, w którym oddał się do dyspozycji zarządu klubu. Dodał także, że każdą decyzję klubu przyjmie jako ostateczną. Wczoraj rozmawiając ze wszystkimi członkami zarządu podjęliśmy decyzję o przyjęciu dymisji. Do czasu wyboru nowego trenera, tymczasowo drużynę poprowadzi Marcin Malewski. Spotkaliśmy się z całą drużyną i zakomunikowaliśmy o podjętej przez nas decyzji. Ostatni trening prowadził już Marcin Malewski i chcemy, żeby to także on był trenerem w najbliższych meczu z Nielbą Wągrowiec i SPRem GKS Żukowo.

00:00 / 00:00

Nowy trener Warmiaków – Marcin Malewski podkreśla, że to jest rozwiązanie tymczasowe i na razie nie myśli o przejściu na sportową emeryturę:

Dostałem propozycję, czy mógłbym w najbliższych dwóch meczach poprowadzić drużynę. Wiemy jakie są zawirowania w klubie, dlatego zgodziłem się. To będzie bardziej przygoda z „trenerką”, bo nie zamierzam jeszcze kończyć kariery. W meczach z Nielbą i Żukowem będziemy się koncentrować na tym, co już wypracowaliśmy, ewentualnie wprowadzimy małe korekty.

00:00 / 00:00

Były trener Warmii Energi – Daniel Żółtak odmówił komentarza, ale zapowiedział, że na odniesienie się do całej sytuacji przyjdzie jeszcze czas.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Marcin Malewski, Daniel Żółtak
Po trzech porażkach czas na zwycięstwo! Warmia Energa Olsztyn podejmie Sokoła Kościerzyna

Szczypiorniści Warmii Energi Olsztyn wracają do Uranii. Dziś o 16 podejmą Sokoła Kościerzyna. Po trzech porażkach z rzędu trzeba się przełamać, choć mecz nie będzie łatwy -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV