Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
IMIENINY: Aleksego, Bogdana, Martyny
EUR: 4.3076 CHF: 3.6816
USD: 3.6828 GBP: 4.8811
Logowanie
 

Dwa miliony dla szkół. W Bartągu powstanie nowa placówka, a w Dywitach obserwatorium astronomiczne

Po milionie złotych z rezerwy celowej budżetu państwa otrzymały dziś gminy Dywity i Stawiguda. Pieniądze przeznaczone zostaną na rozbudowę infrastruktury szkolnej.

Dziś w tej sprawie podpisano umowę pomiędzy warmińsko-mazurskim kuratorem oświaty, a wójtami Ireną Derdoń i Jackiem Szydło. Kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki przekonywał, że warto sięgnąć po dotację, która finansuje połowę inwestycji.

Oprócz tego, po wybudowaniu szkoły, samorządy mają możliwość pozyskania pieniędzy na wyposażenie placówki. Warto jednak sprawić, aby pomysł na dotację miał charakter innowacyjny, tak jak w przypadku gminy Dywity, która przy szkole wybudują obserwatorium astronomiczne.

Kurator Nowacki zaapelował do innych samorządów, by także sięgały po rządowe środki, które pozwolą na budowę nowych szkół lub rozbudowę istniejącej infrastruktury.

Gmina Stawiguda za otrzymane pieniądze wybuduje nową placówkę w Bartągu, a gmina Dywity powiększy istniejącą już szkołę.

Autorka: D.Grzymska
Redakcja: Ł.Sadlak
Fotografie: K. Olszewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kuratorium, Marek Nowacki, jacek Szydło
Kolejne niebezpieczne miejsca znikną z drogowej mapy Warmii i Mazur

Nowe inwestycje z Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Jedną zainaugurowano w Dywitach, na drugą - w Giżycku - właśnie podpisano umowę. W Dywitach powstanie ponad kilometrowy ciąg...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV