Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwa nowe zakażenia SARS-Cov-2 w regionie. Mieszkańcy powiatu olsztyńskiego wrócili z Austrii i Anglii. Są w szpitalu

Fot. Ł. Sadlak

Dziś odnotowano dwa kolejne przypadki zachorowania na COVID-19 na Warmii i Mazurach. W sumie w regionie zakażone są 22 osoby.

Po południu rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek poinformował, że do szpitala w Ostródzie trafiła mieszkanka powiatu olsztyńskiego, która wróciła z Anglii. Stan zdrowia kobiety, w średnim wieku, jest dobry.

Wcześniej informowano o innym mieszkańcu regionu, u którego potwierdzono obecność koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę o nazwie COVID-19. On także jest mieszkańcem powiatu olsztyńskiego. Mężczyzna w średnim wieku niedawno wrócił z Austrii.  Chory został umieszczony w szpitalu zakaźnym w Ostródzie. Jego stan określany jest jako dobry.

Z ostatnich danych urzędu wojewódzkiego wynika, że na Warmii i Mazurach hospitalizowanych z podejrzeniem koronawirusa jest 80 osób. U 22 osób zdiagnozowano COVID-19. W kwarantannie domowej pozostaje 748 osób, a 1512 osób jest w kwarantannie po powrocie z zagranicy. Nadzorem epidemiologicznym objęto 1604 osoby.

Najwięcej zakażonych pochodzi z miasta i powiatu elbląskiego – 9 osób, potem z powiatu i miasta Olsztyna – 7 osób, po dwie osoby z powiatów braniewskiego i oleckiego i po jednej ze szczycieńskiego i giżyckiego.Ministerstwo Zdrowia podało w niedzielę, że w Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 627 osób. Zmarło siedem osób.

Osoby objęte kwarantanną w powiecie olsztyńskim

Tak było w niedzielę przed południem

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w region, zdrowie, Warmia i Mazury, choroba, uwaga, pilne, zakażenie, koronawirus, SARS
#ZostańWDomu apelują sportowcy z Warmii i Mazur. „Teraz są ważniejsze rzeczy niż sport”

Filmiki oraz zdjęcia z pomysłami na wspólną rodzinną zabawę i zadbanie o kondycję fizyczną. Właśnie w taki sposób znane osoby promują internetową akcję "Zostań w domu"....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV