Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwaj bracia nad brzegiem Nilu. Wieczorna audycja Pokolenie JPII prosto ze stolicy Sudanu

Nad brzegiem Nilu Błękietnego

„To świat różnych odcieni, różnych kultur. To przedsionek z jednej strony do Afryki, a z drugiej do Bliskiego Wschodu i świata arabskiego. W Sudanie jesteśmy pomiędzy” – mówił ksiądz Przemysław Lewiński. Mój brat, do którego poleciałem.

Przemek od ponad dwóch lat mieszka nad brzegiem Nilu Błękitnego w Chartumie, stolicy Sudanu. Jest księdzem i pracuje tam jako sekretarz Nuncjatury Apostolskiej. Jest dyplomatą, ale nie przeszkadza mu to działać w lokalnych grupach stworzonych przez i dla tamtejszych chrześcijan. Wspiera szkołę dla dzieci uchodźców z Sudanu Południowego, sierociniec prowadzony przez siostry ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości czy murzyńską wspólnotę stworzoną przy szkole misjonarzy kombonianów.

W audycji Pokolenie JPII rozmawiamy przede wszystkim o świętym Janie Pawle II. Przemek wstąpił bowiem do seminarium duchownego w roku śmierci papieża Polaka. Ponadto chartumska nuncjatura, w której pracuje mój brat, jest miejscem, które na początku lat dziewięćdziesiątych odwiedził Jan Paweł II.

Zapraszam na osobiste spotkanie z moim bratem. Prosto z gorącej Afryki, gdzie nawet zimą temperatura rzadko spada poniżej 30 stopni Celsjusza.

Marek Lewiński

Posłuchaj Pokolenie JPII z Sudanu

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Sudan, JPII
Ks. Przemysław Lewiński: Szczególnie w święta powinniśmy myśleć o innych

Szczególnie w święta powinniśmy myśleć o innych - mówi ksiądz Przemysław Lewiński sekretarz nuncjatury apostolskiej w Sudanie z siedzibą w Chartumie. W rozmowie z Radiem Olsztyn,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV