Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwaj obcokrajowcy oskarżeni o zabójstwo, dwaj pozostali zwolnieni

Sąd ma dziś zdecydować o tymczasowym aresztowaniu dwóch obcokrajowców, którym postawiono zarzut zabójstwa 21-letniego mieszkańca Ełku. Dwóch innych zatrzymanych zwolniono do domów.

Do tragicznego zdarzenia doszło w noc sylwestrową w barze kebab w Ełku. O morderstwo prokuratura oskarżyła dwóch obcokrajowców: właściciela baru z kebabem oraz pracującego tam kucharza. Najpierw zarzut śmiertelnego ugodzenia nożem usłyszał 26-letni Tunezyjczyk. Po kilku godzinach zarzut zabójstwa usłyszał również właściciel baru 40-letni obywatel Algierii i Polski. Chociaż to nie on zadawał ciosy nożem, to jednak – zdaniem prokuratury – był świadomy, że to prowadzi do śmierci napadniętego.

Natomiast zatrzymani po zabójstwie dwaj inny obcokrajowcy – Algierczyk i Marokańczyk – zostali zwolnieni do domów. – Ze względów bezpieczeństwa będą objęci policyjnym nadzorem – potwierdziła Polskiemu Radiu Olsztyn sierżant Agata Kulikowska-Nałęcz z ełckiej policji.

Po zabójstwie 21-letniego Daniela na ulicach Ełku doszło do zamieszek. W Nowy Rok policja zatrzymała 28 najbardziej agresywnych osób. Teraz prokuratura rejonowa oceni rolę każdej z zatrzymanych osób. Jak powiedział prokurator Wojciech Piktel chociaż wszyscy działali w grupie, to rolę każdej z osób prokurator oceni osobno. Żeby było to możliwe, prokuratura przejrzy materiał z monitoringu. Zatrzymane osoby odpowiedzą za narażanie osób i mienia.

00:00 / 00:00

Jedną osobę zatrzymano także wczoraj (2 stycznia). Po mszy odprawionej przez biskupa ełckiego w intencji zabitego 21-latka, na miejscu zbrodni zebrała się niewielka grupka młodzieży. 25-letni mieszkaniec Kalinowa zachowywała się agresywnie i rzucał kamieniami w stronę baru kebab. Mężczyzna został zatrzymany przez policję. Miał ponad promil alkoholu.

 

(mzb/msw/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, prokuratura, policja, Ełk, areszt, morderstwo, Bar, zatrzymanie, zwolnienie, kebab, zabęjstwo
W.Kossakowski i P.Karpienia: Ełk jest miastem bezpiecznym i nie szukajmy drugiego dna

Wina za tragiczne wydarzenia w Ełku w sylwestrową noc leży po obu stronach - twierdzą goście Porannych Pytań Polskiego Radia Olsztyn poseł PiS Wojciech Kossakowski i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV