Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwaj oszuści z Warmii i Mazur oferowali pracę, by zbierać dane osobowe do wyłudzania kredytów

Dwaj mieszkańcy Morąga usłyszeli zarzuty w sprawie serii oszustw. Według ustaleń policjantów z Konina w Wielkopolsce mieli oferować pracę, by zbierać dane potrzebne do wyłudzania kredytów.

Na trop mężczyzn policjanci wpadli po próbie oszustwa. Oficer prasowy tamtejszej policji aspirant sztabowy Marcin Jankowski poinformował, że 47-latek i 27-latek z Morąga zamieszczali w lokalnych portalach internetowych ogłoszenia o pracy.

Chętni zapraszani byli na wstępne rozmowy. Oprócz  CV i przekazania kserokopii dowodu osobistego,  proszeni byli o założenie konta w wyznaczonym banku, ponieważ, jak twierdzili oszuści, mają z nim podpisaną specjalną umowę, dzięki której przelewy będą natychmiast realizowane.

Jedną z osób zainteresowanych ofertą pracy był 73-latek z Konina. Mężczyzna przedstawił wymagane dokumenty i założył konto w banku.

Coś nie dawało mu spokoju. Przyszedł  do konińskiej komendy i opowiedział, swoją historię policjantowi z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Ten natychmiast zauważył podstęp i poradził, aby mężczyzna czym prędzej zablokował swój dowód osobisty w banku i zamknął konto. Jak się okazało sprawcy już próbowali zaciągnąć, wykorzystując jego dane pięć kredytów na łączną kwotę 13 tysięcy złotych

– poinformował aspirant sztabowy Marcin Jankowski.

Policjanci z Konina szukali oszustów przez kilka miesięcy. Jak się okazało nieuczciwi mieszkańcy Morąga, działali także w Kaliszu, Płocku, Pile i innych miastach.

Policjanci zdobyli wizerunki mężczyzn. Zostali oni rozpoznani przez funkcjonariuszy z komendy na Mazurach

– podał Jankowski.

Obaj wyłudzacze  usłyszeli po pięć zarzutów usiłowania oszustwa. Grozi za to 8 lat więzienia. Starszy z nich działał w warunkach recydywy, więc może zostać skazany nawet na  12 lat więzienia.

 

Redakcja: BSChromy za R.Pogrzebny/PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszuści, wyłudzenia, morąg, złodzieje, dane osobowe
Huragan Morąg doczekał się remontu stadionu. Radni przyjęli budżet miasta

Radni gminy przyjęli  tegoroczny budżet w wysokości  nieco ponad 125 milionów złotych. Przewidziane dochody przekraczają  115 , a deficyt szacowany jest na 2,5 miliona złotych. W...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV