Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwie kobiety zatrzymane. Łupem padło ponad 80 tysięcy papierosów

Fot. W-MOSG

Funkcjonariusze z Warmińsko Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwie Ukrainki zamieszane w produkcję i wprowadzanie do obrotu nielegalnych papierosów.

Na posesjach w powiecie piotrkowskim w województwie łódzkim znaleźli 80 tysięcy nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości ponad 55 tysięcy złotych oraz prawie pół tony różnych materiałów do produkcji papierosów, m.in. opakowania z podrobionymi znakami akcyzowymi, folie i urządzenie służące do pakowania papierosów.

Kobiety w wieku 29 i 38 lat zostały zatrzymane i usłyszały zarzuty. Odpowiedzą za przechowywanie wyrobów tytoniowych bez znaków skarbowych akcyzy. Prokurator zastosował wobec nich poręczenie majątkowe po 4 tys. zł.

Śledztwo w tej sprawie funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzą od listopada 2017 roku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Mazowieckim. Wtedy, na jednej z posesji w województwie łódzkim zatrzymali 4 obywateli Ukrainy w trakcie rozładunku materiałów służących do produkcji nielegalnych papierosów. Ujawniono niekompletną linię technologiczną do produkcji wyrobów bez akcyzy i maszynę do ich pakowania. Funkcjonariusze zabezpieczyli wówczas 1,5 tony opakowań z podrobionymi znakami towarowymi papierosów różnych marek oraz 3 urządzenia służące do pakowania papierosów. Znaleziono też 36 kg krajanki tytoniowej i 9 tys. wyprodukowanych już papierosów.

Na poczet przyszłych kar dokonano zajęcia prawie 7 tys. zł w gotówce i wartego 30 tysięcy zł. samochodu. Zatrzymani obywatele Ukrainy usłyszeli zarzuty. Prokurator zastosował wobec nich poręczenie majątkowe na łączną kwotę 44 tys. zł.

Źródło: W-MOSG

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Trzy dni świetnego grania. W Węgorzewie rusza Festiwal Mazury Music & More

Lady Pank, Brodka i Oddział Zamknięty - to artyści których od piątku można będzie zobaczyć na scenie w Węgorzewie. Wszystko za sprawą trzeciej edycji rockowego festiwalu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV