Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwie osoby zatruły się czadem w Elblągu

 

 Ratowników wezwała żona poszkodowanego, gdy okazało się, że  mąż stracił przytomność w łazience. Podczas rutynowej kontroli stwierdzono wysoki poziom stężenia czadu w całym mieszkaniu. Nieprzytomny mężczyzna trafił do szpitala. Na złe samopoczucie skarżyła się jego żona i ją także zabrała karetka.

Od września warmińsko-mazurscy strażacy interweniowali w sprawie ulatniania się tlenku węgla ponad sto razy. Czterech osób nie udało się uratować. Czad nazywany jest cichym zabójcą, bo go nie czuć i nie widać. Objawy zatrucia to m.in. bóle głowy, płytki oddech, obniżenie ostrości widzenia czy otępienie i utrata przytomności.

Strażacy apelują, by zwracać uwagę na drożność kominów i stan techniczny urządzeń grzewczych. Przypominają też, że warto zaopatrzyć się w czujniki tlenku węgla. Pamiętajmy, że takie urządzenia trzeba montować w odpowiednich miejscach i powinni to robić specjaliści.

Od grudnia 2016 do grudnia zeszłego roku Inspekcja Handlowa w całej Polsce skontrolowała 104 modele czujników, czyli ponad połowę dostępnych na naszym rynku. Inspektorzy zakwestionowali 41 modeli.

 

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, czad, karetka, podtrucie
Nie żyje Józef Gburzyński, pierwszy prezydent Elbląga wybrany w wolnych wyborach

Józef Gburzyński sprawował urząd od 1990 do 1994 roku. Był działaczem opozycji i założycielem wolnych związków zawodowych nagrodzonym Krzyżem Wolności i Solidarności. Stanął na czele nowych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV