Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwoje dzieci i kobieta trafili do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla

Strażacy interweniowali w kamienicy na ulicy Okrzei w Olsztynie.

Jak mówi sierżant sztabowy Izabela Kołpakowska z olsztyńskiej policji do zatrucia doszło podczas kąpieli. 34-letnia kobieta myła swoje dzieci. Gdy wyszła na chwile z łazienki do kuchni jej 4-letni synek przewrócił się, a 2-letnia córeczka zaczęła mdleć.

Po badaniach jedno z dzieci zostało w szpitalu pod opieką lekarzy. Jak nam powiedział Grzegorz Adamowicz ze Szpitala Dziecięcego w Olsztynie stan 4-letniego chłopca jest dobry i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do użytkowników piecyków gazowych policja apeluje o ostrożność. Sierżant sztabowy Izabela Kołpakowska dla naszego bezpieczeństwa zaleca częste wietrzenie pomieszczeń, rozszczelnianie okien oraz zainstalowanie czujnika tlenku węgla. Policja apeluje także o nie zasłanianie kratek wentylacyjnych i nie bagatelizować pierwszych objawów zatrucia, a są to najczęściej: bóle głowy, nudności, osłabienie i przyśpieszone tętno.

Autor: K.Piasecka
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w czad, zatrucie, karetka
Sezon grzewczy trwa w najlepsze, tak jak akcja „Czad cichy zabójca”

Sezon grzewczy trwa w najlepsze. W Olsztynie od drugiej połowy września w kaloryferach płynie gorąca woda. Dodatkowo w ostatnich dniach temperatura za oknem spadła poniżej 10...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV