Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwoje dzieci z Warmii i Mazur zakażonych koronawirusem. Ich stan jest dobry

Fot. pixabay.com

Dwoje dzieci z województwa warmińsko-mazurskiego zakażonych koronawirusem – taką informację podała przed godz. 17. Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Olsztynie. 

Zakażone dzieci to mieszkańcy powiatu nowomiejskiego, a ich stan jest dobry – poinformowała Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego.

00:00 / 00:00

Dzieci nie wymagały hospitalizacji i zostały poddane kwarantannie. Obecnie w województwie na COVID-19 choruje 66 osób. W szpitalach pozostaje 57 pacjentów a wyzdrowiały dwie osoby. W raporcie dziennym służby wojewody poinformowały, że w kwarantannie pozostaje 5050 osób a nadzorem epidemiologicznym objęto 2204 mieszkańców. Do tej pory wykonano 3071 testów.

Powiat nowomiejski to obszar na Warmii i Mazurach, w którym do tej pory jest najwięcej zachorowań bo aż 21. Po nim są miasto Elbląg z 14 zachorowaniami, miasto Olsztyn z 7 chorymi, powiat olsztyński – 5 chorych, powiaty elbląski i braniewski po 4 chorych, powiaty iławski, olecki, ostródzki i piski po 2 chorych oraz po jednym zachorowaniu w powiatach szczycieński, kętrzyńskim i giżyckim.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało z kolei o 59 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Bilans wzrósł do 2692. Resort przekazał, że zmarło kolejne pięć osób – czterech mężczyzn i kobieta.

Ministerstwo przekazało, że nowe, potwierdzone przypadki dotyczą:

11 osób z woj. wielkopolskiego,
9 z woj. łódzkiego,
8 z woj. dolnośląskiego,
8 z woj. podlaskiego,
7 z woj. śląskiego,
7 z woj. podkarpackiego,
3 z woj. małopolskiego,
3 z woj. pomorskiego,
2 z woj. warmińsko-mazurskiego,
1 osoby z woj. lubelskiego.

Resort podał, że zmarło kolejne pięć osób zakażonych koronawirusem. Są to: 65-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 61-letni mężczyzna i 77- letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 56-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie i 58-letni mężczyzna ze szpitala w Koszalinie.

Badania laboratoryjne potwierdziły dotąd zakażenie koronawirusem u 2692 osób, 51 z nich zmarło.

Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, Nowe Miasto Lubawskie, Sanepis, uwaga, pilne, koronawirus
Dyrektor olsztyńskiego Szpitala Wojewódzkiego odpowiada w sprawie zakażonej lekarki

Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie Irena Kierzkowska w wysłanym mediom liście przedstawia swoją wersję wydarzeń związanych ze sprawą chorej na COVID-19 lekarki oddziału intensywnej terapii. Lekarka,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV