Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwoje policjantów z Mrągowa i pracownik cywilny Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie z prokuratorskimi zarzutami

Komenda policji w Mrągowie

Zarzuty dotyczą nadużycia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej.

Według Prokuratury Rejonowej w Piszu, podejrzani mieli tzw. „czynnikiem chłodniczym” przeznaczonym do radiowozów uzupełniać klimatyzację w swoich prywatnych samochodach. Proceder miał trwać ponad rok, od stycznia 2017 do sierpnia 2018 roku.

Jak powiedział prokurator Daniel Guzek z piskiej prokuratury, zarzuty nadużycia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej usłyszeli: naczelniczka Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie Beata G. oraz Mariusz A. – naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego tejże komendy. Grozi im do 10 lat więzienia.

Cywilny pracownik komendy wojewódzkiej Wiesław K. ma zarzut pomocnictwa w przestępstwie popełnionym przez oficerów policji i zarzut przywłaszczenia mienia. jemu także grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak podała piska prokuratura, podejrzani nie przyznali się do zarzucanych im czynów i odmówili składania wyjaśnień. Prokuratora zdecydowała o zawieszeniu policjantów w wykonywaniu czynności służbowych, na co złożyli zażalenie. Według prokuratury przeprowadzone wcześniej wewnętrzne postępowanie służbowe policji nie wykazało żadnych nieprawidłowości.

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, policja, Mrągowo, zarzuty
Łapówki za załatwianie patentów żeglarskich i licencji bez egzaminów. Polski Związek Motorowodny wydał oświadczenia

Prokurator Okręgowy w Olsztynie przedstawił czterem osobom zarzuty przyjmowania i wręczania korzyści majątkowych. Instruktor i egzaminator Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego od maja do września...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV