Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -3 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dworzec kolejowy będzie wizytówką Kętrzyna

Budynek dworca kolejowego w Kętrzynie odzyska dawny blask. Fot. M. Sieraj

W Kętrzynie rozpoczął się długo oczekiwany remont dworca kolejowego. XIX-wieczny obiekt, a także okoliczny teren, ma być odnowiony do listopada.

Prace remontowe będą kosztować 3 miliony złotych. Budynek dworca, miasto przejęło od PKP w ubiegłym roku. Za kilka miesięcy dworzec ma się stać wizytówką Kętrzyna.

Posłuchaj relacji Mariusza Sieraja

00:00 / 00:00

Oprócz kas biletowych, poczekalni i lokali gastronomicznych powstanie szereg nowych pomieszczeń dla stowarzyszeń i instytucji pozarządowych z Kętrzyna. Reprezentacyjnie ma również wyglądać teren wokół dworca. Według koncepcji, ma tam być parking, zatoka postojowa dla taksówek i autobusów oraz specjalny parking dla rowerów.

W planach jest także skwer z ozdobnymi krzewami, ławeczkami i oświetleniem. Uroczyste otwarcie dworca zaplanowano na 10 listopada przed dzień Święta Niepodległości. (sier/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kętrzyn, remont, dworzec PKP
W Kętrzynie skonsultują z mieszkańcami strategię rozwoju miasta

Od czerwca mieszkańcy Kętrzyna będą mogli zdecydować o planach dotyczących kierunków rozwoju miasta. Ratusz planuje przeprowadzić konsultacje społeczne, które mają wypracować strategię rozwoju Kętrzyna na lata...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV