Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gietrzwałdzie został nagle odwołany ze stanowiska

Chwila przed podpisaniem ugody w sądzie pracy, w środku Paweł Jarząbek, od lewej p.o. dyrektora GOKu Leszek Orciuch, fot. A.Socha

Dyrektor GOK-u Jacek Adamas, który jest na urlopie, odebrał telefon sekretarz gminy, iż został zwolniony ze skutkiem natychmiastowym. Pełniącym obowiązki dyrektora, decyzją wójta,  został dyrektor gimnazjum Leszek Orciuch.

Powodem odwołania Jacka Adamasa było nierealizowanie programu ośrodka kultury. Wójt Jan Kasprowicz nie odebrał od nas telefonu. Natomiast Jacek Adamas powiedział, że odwołanie go jest bezprawne, zarzuty nieprawdziwe i zapowiedział walkę w sądach.

Jego zdaniem odwołano go tak nagle, żeby nie mógł reprezentować GOK-u na dzisiejszej rozprawie w sądzie pracy. Rozprawa toczyła się z powództwa odwołanego półtora roku temu z funkcji dyrektora GOK-u Pawła Jarząbka, który domagał się przywrócenia do pracy i odszkodowania. Reprezentujący na rozprawie wójta p.o. dyrektora GOK-u Leszek Orciuch zawarł z Jarząbkiem ugodę. Na jej mocy były dyrektor wraca do pracy na poprzednie stanowisko.

Wójt  w kampanii wyborczej, w przedterminowych wyborach zapowiedział, że jak wygra zwolni związanych z PiS-em, czyli  dyrektorkę szkoły podstawowej oraz dyrektora GOK-u. Jackowi Adamasowi wójt zarzucał skupienie się w pracy na „martyrologii”.

Autor i redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Gietrzwałd, Adamas, GOK, uwaga, pilne, Jan Kasprowicz, Jarżąbek
Kłopoty finansowe Muzeum Warmii i Mazur. Czy instytucja będzie musiała oddać 3 miliony złotych?

Muzeum Warmii i Mazur bezprawnie wykorzystało 3 miliony złotych. Chodzi o pieniądze, które instytucja powinna oddać samorządowi województwa ze zwrotu podatku VAT wynikającego z prowadzonych inwestycji....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV