Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dyrektorzy olsztyńskich przedszkoli wezwani do ratusza. Chodzi o rozporządzenie


Dyrektorzy miejskich przedszkoli w Olsztynie są zdziwieni wezwaniem z wydziału edukacji Urzędu Miasta, by wysłali oświadczenie o zawieszeniu zajęć od 6 do 15 maja.

Zaskoczenie wynika z tego, że wcześniej prezydent miasta opublikował komunikat, że przedszkola miejskie zostaną otwarte dopiero 18 maja. O wyjaśnienie poprosiliśmy rzeczniczkę ratusza Martę Bartoszewicz.

Jest to zgodne z paragrafem 18, ustęp 2, punkt 2 rozporządzenia ministra sportu i edukacji z 2002 roku. Punkt ten mówi o tym, że dyrektor za zgodą organu może zawiesić zajęcia na czas określony, jeżeli wystąpiły na danym terenie zdarzenia, które mogą zagrozić zdrowiu uczniów. Właśnie z takiej możliwości skorzystaliśmy w Olsztynie i do dnia 15 maja zajęcia zostały zawieszone.

00:00 / 00:00

Jednocześnie ratusz czeka na ankiety od dyrektorów przeszkoli i żłobków, w których mają podać, ilu rodziców przyprowadzi dziecko na zajęcia 18 maja.

Autor: A.Socha/K. Kantor
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przedszkole, oświadczenie, urząd miasta
Dokarmiane i nienękane wiodą sielski żywot. Miasto chce zrobić porządek z dzikami

Olsztyn wydał wojnę panoszącym się dzikom. Od lat populacja tego zwierzęcia w stolicy Warmii i Mazur wzrasta. W tym roku to już istna plaga.  Dodatkowo izolacja...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV