Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dywity chcą obwodnicy

Obwodnica Olsztyna, fot. M.Borsiak

Wójt gminy Dywity zwrócił się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz władz Olsztyna w sprawie powrotu do wytyczenia trasy północnej obwodnicy. Prawie dziesięć lat temu przygotowania do jej budowy – przez Nikielkowo, Kieźliny do Dywit – były bardzo zaawansowane, ale ówczesne władze gminy i mieszkańcy ją zablokowali.

Obecnie wójt Daniel Zadworny proponuje, żeby miasto Olsztyn i Generalna Dyrekcja pełniły rolę głównych partnerów i liderów samorządów położonych na północ od Olsztyna, nowych prac przy wytyczaniu przebiegu obwodnicy. Gmina Olsztyn od kilku lat prowadzi takie prace na mocy porozumienia z Generalna Dyrekcją – informuje rzecznik Generalnej Dyrekcji Karol Głębocki. Warunek jest tylko jeden – udostępnienie przez gminę Dywity terenów pod obwodnicę północną.

Jednak jej powstanie to obecnie bardzo odległa perspektywa z uwagi na przewidywany koszt budowy. Przypomnijmy, iż koszt południowej obwodnicy Olsztyna to 1 miliard złotych.

Autor: A.Socha
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Dywity, GDDKiA
Służby ostrzegają: trudne warunki na drogach Warmii i Mazur

Opady śniegu i deszczu ze śniegiem na Warmii i Mazurach. A to oznacza trudne warunki jazdy. W Elblągu i okolicach temperatura spadła poniżej zera i tam...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV