Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dywity testowały autobus WoWo

Mini autobus przystosowany dla osób na wózkach

Mini autobus przystosowany dla osób na wózkach był testowany w czwartek w gminie Dywity na linii Bukwałd-Dywity-Spręcowo. To niskowejściowy autobus klasy MINI marki WoWo.

Autobusy WoWo to najmniejsze autobusy, które przystosowane są do ruchu na liniach dojazdowych do centrów przesiadkowych. Co ważne, mogą one zmieścić osoby na wózkach dla niepełnosprawnych. Testowany pojazd na pierwszy rzut oka wyglądał na bardzo mały, tymczasem po wejściu do autobusu zaskakiwała dość duża przestrzeń. Reakcje pasażerów były podobne.

Autobus może zabrać 15 pasażerów na miejscach siedzących i 10 na stojących. Może pomieścić również wózek dla niepełnosprawnych. To bardzo ważne, bowiem obecnie żaden z przewoźników realizujących usługi na dojazdowych liniach gminnych nie dysponuje pojazdami przystosowanymi do obsługi osób na wózkach inwalidzkich, bądź rodziców z wózkami dziecięcymi.

Parametry techniczne również są ciekawe.  Testowany pojazd wyposażony jest  w silnik Fiata Power Train FIA Euro 5 o mocy 135 kM, choć jak zapewnia producent, już w przyszłym roku pojawi się oferta z silnikiem spełniającym normy Euro 6. Manualna skrzynia biegów doskonale sprawdza się w terenie podmiejskim. Jazdy testowe wykazały, że zużycie paliwa wyniosło niespełna 12 litrów na 100 km. Cena nowego pojazdu to około 250 tys. złotych.

Mini autobus był testowany w gminie Dywity

Mini autobus był testowany w gminie Dywity

Mini autobus był testowany w gminie Dywity

 

 

(as)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Dywity, mini autobus
Lekkoatletka z Dywit wicemistrzynią Europy Juniorów Młodszych!

Srebrny medal Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych wywalczyła lekkoatletka z Dywit. Alicja Potasznik wystartowała w tak zwanej "sztafecie szwedzkiej". Konkurencja polega na tym, że cztery zawodniczki w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV