Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Działacze Ruchu Roberta Biedronia w Olsztynie. Chcą stworzyć partię i startować w wyborach

Działacze Ruchu Roberta Biedronia w Olsztynie. Fot. A. Piedziewicz

Warmińsko-mazurscy działacze Ruchu Roberta Biedronia zaprezentowali się w Olsztynie. Zapowiadają utworzenie partii i udział w tegorocznych wyborach.

Ruch Roberta Biedronia to na razie ruch społeczny, ale po konwencji zaplanowanej na 3 lutego ma przekształcić się w partię polityczną.

– Atmosfera w Polsce obecnie sprzyja duopolowi, podziałowi na Polskę Platformy Obywatelskiej i na Polskę Prawa i Sprawiedliwości. Nam to nie wystarczy – mówi Paulina Piechna-Więckiewicz, jedna z ogólnopolskich koordynatorek Ruchu, odpowiedzialna za północno-wschodnią część kraju.

W okręgu olsztyńskim koordynatorką Ruchu została Monika Falej.

– Nasze najważniejsze założenia programowe to odpartyjnienie państwa. Chodzi o to, żeby nie było takich sytuacji, że miejsca pracy przydzielane są po linii partyjnej. Na pewno chcemy też, że było to państwo świeckie. Kolejna rzecz to kwestia odnawialnych źródeł energii – mówi Monika Falej.

Jak podaje Monika Falej, na Warmii i Mazurach chęć współpracy z Ruchem Roberta Biedronia zgłosiło prawie 300 osób.

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w partia, Monika Falej
Krzysztof Kacprzycki zrezygnował z członkowska w Sojuszu Lewicy Demokratycznej

Swoją rezygnację Krzysztof Kacprzycki złożył na ręce sekretarza generalnego SLD Marcina Kulaska. Na Twitterze poinformował, że decyzję o wystąpieniu z SLD podjął po 20 latach członkostwa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV