Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Działają w Ełku, Elblągu, Bartoszycach i Giżycku. Kolejny punkt paszportowy uruchomiono w Kętrzynie

Mieszkańcy Kętrzyna nie muszą już jeździć do Olsztyna, żeby wyrobić paszport. Od dziś działa specjalny punkt paszportowy.

Od złożenia wniosku po odebranie gotowego dokumentu. W Kętrzynie można już bez przeszkód wyrobić nowy paszport. Punkt działa dzięki porozumieniu wojewody warmińsko-mazurskiego ze starostą kętrzyńskim – mówi dyrektor generalny urzędu Paweł Żukowski.

Można z niego korzystać codziennie w godzinach urzędowania starostwa powiatowego, gdzie znajduje się punkt paszportowy. Dzięki jego otwarciu, mieszkańcy regionu, którzy składają wnioski w innych miastach będą krócej czekali na wydanie dokumentu, ale przede wszystkim jest to ukłon w stronę mieszańców Kętrzyna i okolic. Jest to też odpowiedź na rosnącą, z roku na rok, liczbę wniosków paszportowych.

Podobne zamiejscowe punkty warmińsko-mazurskiego oddziału paszportowego funkcjonują w delegaturach urzędu w Ełku i Elblągu, a także w Bartoszycach i Giżycku.

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kętrzyn, starostwo, paszport
Powiat kętrzyński z rządową promesą na budowę i naprawy dróg. Starostwo złożyło aż siedem wniosków

1 milion 425 tysięcy złotych - tyle wynosi promesa udzielona powiatowi kętrzyńskiemu na przebudowę drogi powiatowej Mołtajny - Barciany. Chodzi o ponad 2-kilometrowy odcinek z Barcian...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV