Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Działał w kilku miastach. 20-letni złodziej rowerów w rękach policji

Jeden ze skradzionych rowerów. Fot. policja Elbląg

Mężczyzna na przełomie maja i czerwca ukradł i sprzedał 6 rowerów. Ich wartość to ponad 7 tysięcy złotych.

Kilka jednośladów już udało się odzyskać. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia. Był już wcześniej notowany. Złodziej działał w Elblągu, Tolkmicku i Suchaczu. Wybierał rowery słabo zabezpieczone lub pozostawione „na chwilę” przez właściciela. Tak się dzieje w większości takich zdarzeń- tłumaczy Jakub Sawicki z biura prasowego elbląskiej komendy. Liczba takich kradzieży jest dużo mniejsza niż wcześniej.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Policjanci przypominają o właściwym zabezpieczeniu rowerów solidnymi kłódkami i blokadami, które zniechęcą złodziei i uniemożliwią kradzież.

Elbląska policja zainicjowała kampanię ”zrób sobie selfie z rowerem”. Chodzi o to, by mieć fotografię swojego pojazdu, która pomoże w jego identyfikacji w razie kradzieży. Trzeba też mieć spisane numery techniczne Kupując rower z drugiej ręki warto sprawdzić jego legalne pochodzenie, by nie odpowiadać przed sądem za paserstwo.
Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kradzież, rower, rowery
Kto niszczy Olsztyńskie Rowery Miejskie? Za pomoc w zatrzymaniu wandala lub wandali wyznaczono nagrodę

Trwają poszukiwania wandala lub wandali, którzy niszczą jeżdżące po Olsztynie rowery miejskie. Sprawą uszkodzonych jednośladów zajęła się też policja, która prowadzi śledztwo. Firma dostarczająca rowery do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV