Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Działali w międzynarodowej grupie przestępczej. Za handel ludźmi staną przed sądem

Dwaj mieszkańcy warmińsko-mazurskiego odpowiedzą za handel ludźmi i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. To wynik śledztwa prowadzonego przez Straż Graniczną w Braniewie pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Gdańsku.

Funkcjonariusze ustalili, że w latach 2014-2016 międzynarodowa grupa wyszukiwała Polaków w trudnej sytuacji finansowej i werbowała ich do pracy w Niemczech. Pod pretekstem legalizacji zatrudnienia wykorzystywała dane osobowe ofiar.

Pokrzywdzonym zakładano konta i firmy, na które wyłudzane były dofinansowania. Natomiast otwarte rachunki bankowe były wykorzystywane do opłacenia działalności związanej z wprowadzeniem do obiegu fałszywych dokumentów i praniem brudnych pieniędzy. 31 grudnia minionego roku do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko dwóm mieszkańcom powiatów iławskiego i działdowskiego, w wieku 24 i 25 lat.

Obaj przyznali się do popełnienia zarzucanych czynów. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Autor: K. Kantor
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż graniczna, handel ludźmi, video
Jest pierwsza w tym roku decyzja W-MSSE. Rodzinna firma skorzysta ze specjalnych ulg

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała pierwszą w tym roku decyzję o wsparciu. Otrzymała je rodzinna firma z okolic Ostrołęki. Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała pierwsze w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV