Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Działdowo otrzyma dziś nową karetkę

To jeden z dwóch nowych zespołów ratownictwa medycznego, które od 1 czerwca będą obsługiwać mieszkańców Warmii i Mazur. Nowa karetka to zespół typu P, czyli bez lekarza w obsadzie.

Konieczność uruchomienia nowego zespołu wynika z faktu, że  jedna z działdowskich karetek została  przeniesiona do Rybna. – Były problemy z czasem dojazdu po tych krętych drogach między Działdowem a Rybnem, dlatego jakiś czas temu karetkę przeniesiono do Rybna i zaczęły się starania, by uruchomić dodatkowy zespół w samym Działdowie – tłumaczy senator PiS Bogusława Orzechowska. Teraz powiat będzie obsługiwany przez 5 karetek.

W całym województwie warmińsko-mazurskim od 1 czerwca będzie jeździło 80 karetek, czyli o dwie więcej, niż obecnie. Drugi dodatkowy zespół pojawi się w Lidzbarku Warmińskim. Spośród tych 80 zespołów ratownictwa medycznego, 20 będą stanowiły zespoły typu S, czyli z lekarzem w obsadzie. Obecnie jest 25 zespołów specjalistycznych, jednak w czerwcu 5 z nich zostanie przekwalifikowanych na zespoły typu P. Wynika to z problemów ze znalezieniem lekarzy.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza.

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w karetka, ambulans
W Pasłęku będzie jeździć karetka bez lekarza

Stacje pogotowia z całej Polski likwidują karetki specjalistyczne, w których jeździł lekarz. Rannych w wypadkach czy osoby z podejrzeniem zawału będą obsługiwać ratownicy medyczni. Od 1...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV