Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzieci pomogły Oliwierowi

1358 złotych udało się zebrać w Olsztynie na rehabilitację Oliwiera Rogozińskiego, który urodził się jako skrajny wcześniak.

Bal Charytatywny Przebierańców na rzecz chłopca odbył się w olsztyńskim Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji.

00:00 / 00:00

Chłopiec ma w tej chwili 6 tygodni korygowanych, czyli od daty planowanego porodu, a to oznacza, że jest na początku drogi do zdrowia, sprawności ruchowej i umysłowej.

Rehabilitacja w poradni w Szpitalu Dziecięcym odbywa się tylko 2 razy w miesiącu po 10 minut, a potrzebna jest co najmniej 3 razy w tygodniu po pół godziny. Dlatego potrzebne są pieniądze na pokrycie prywatnego leczenia. Dagmara Pudłowska, matka Oliwiera ma nadzieję, że dzięki balowi uda się uzyskać chociaż niewielką kwotę, która pomoże w rehabilitacji.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, pomoc
17 tys. na malowanie pokoi dla dzieci

17 tysięcy złotych zebrano w czasie 9 Balu Charytatywnego na rzecz Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Impreza organizowana jest corocznie przez Towarzystwo Przyjaciół Szpitala. Uczestnicy chętnie kupowali...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV