Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzieci walczą o bezpieczeństwo – namalowały na ulicy progi zwalniające

Dzieci namalowały progi zwalniające na jezdni. Fot. D. Grzymska

Nic tak nie chwyta za serce i nie zawstydza dorosłych jak dzieci, które biorą sprawy w swoje ręce. Kilka dni temu media obiegła wiadomość o 6-letniej Oli z Olsztyna, która podarowała swoje maskotki dzieciom poszkodowanym w nawałnicy. Teraz w mediach społecznościowych krąży zdjęcie osiedlowej uliczki na olsztyńskich Likusach, na której za pomocą kredy dzieci wyraziły swoje obawy o bezpieczeństwo.

Na jezdni powstały napisy: STOP, pasy dla pieszych i obrazki z wizerunkami wypadków samochodowych. To wołanie o umieszczenie na ul. Jagodowej progów spowalniających, bo jak mówią mieszkańcy: kierowcy skracają sobie w ten sposób drogę na Redykajny, a że na tej ulicy, jako jedynej, nie ma spowalniaczy, to kierowcy cisną gaz do dechy.

Dwa lata temu, na prośbę kilku sąsiadów i w porozumieniu z radą osiedla Likusy powstał wniosek do Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu o zamontowanie spowalniaczy, ale warunkiem jest zgoda właścicieli posesji po obu stronach ulicy. Tej jednak nie uzyskano i inwestycja przepadła.

Zwolennicy progów zapowiadają, że zgłoszą wniosek po raz kolejny, tym razem z inną lokalizacją.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej.

00:00 / 00:00

Dzieci namalowały progi zwalniające na jezdni. Fot. D. Grzymska

Dzieci namalowały progi zwalniające na jezdni. Fot. D. Grzymska

Autor: D.Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo, droga, Redykajny
1 osoba nie żyje, 9 jest rannych – to bilans 4. wypadków na drogach Warmii i Mazur

Niedaleko Mrągowa auto osobowe zderzyło się z tirem. Zginęła kobieta. Około godziny 17 na drodze krajowej numer 58 na odcinku Stare Kiełbonki kobieta kierująca volkswagenem passatem,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV