Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzieciobójczyni z Lubawy usłyszała wyrok 15 lat pozbawienia wolności. Sąd rozpoznawał jej sprawę po raz trzeci.

Sąd Okręgowy w Elblągu po raz trzeci rozpoznawał sprawę Lucyny D. – dzieciobójczyni z Lubawy. Kobieta usłyszała wyrok 15 lat pozbawienia wolności za zabójstwo trzech noworodków.

Ciała synów trzymała w domowej zamrażarce. Elbląski Sąd Okręgowy wcześniej dwukrotnie orzekał w tym procesie i dwa razy składana była apelacja. Natomiast gdański Sąd Apelacyjny kierował sprawę do ponownego rozpoznania.

Tragiczne wydarzenia miały miejsce między 2006 a 2013 rokiem. Jest pewne, że trzej synowie Lucyny D. urodzili się żywi. Dlatego prokurator zarzuca jej od początku zabójstwo noworodków.
– Wyrok 15 lat więzienia jest satysfakcjonujący – podkreśla Krzysztof Piwowarczyk z Prokuratury Okręgowej w Elblągu. Przeciwnego zdania jest obrona. Mecenas Andrzej Kozielski zapowiada apelację, bo jego zdaniem sąd nie uwzględnił we właściwy sposób badań biegłych, na co też wskazał sąd w Gdańsku. Obrona dowodzi, że czyny Lucyny D. były nieumyślne.

W pierwszym procesie zapadł wyrok 25 lat pozbawienia wolności, w drugim 15, a teraz sąd ponownie orzekł karę 15 lat pozbawienia wolności, ale z zastrzeżeniem, że o warunkowe przedterminowe zwolnienie Lucyna D., będzie mogła ubiegać się po 12 latach. Od tego wyroku również przysługuje apelacja.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

(M.Stankiewicz/K.Ośko/A.Podbielska)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, noworodek, dzieciobójczyni, apelacja, Lubawa
Do 10 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy próbowali wyrwać dwa bankomaty

Samochód terenowy, stalowa linka i nieudana próba wyrwania dwóch bankomatów. Przed sądem rejonowym w Olsztynie trwa proces dwóch mężczyzn oskarżonych to przestępstwo. Pierwsza próba kradzieży miała...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV