Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzięki anonimowemu zgłoszeniu udało się złapać nietrzeźwego kierowcę

Mieszkaniec Olsztyna odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Policyjna kontrola wykazała, że mężczyzna kierował fordem transitem mając 2,5 promila alkoholu w organizmie.

We środę (19.04.2017 r.) oficer dyżurny nowomiejskiej komendy Policji otrzymał informację, że ulicą Grunwaldzką w Nowym Mieście Lubawskim jedzie kierujący fordem transitem, którego jazda wskazuje, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Chwilę później funkcjonariusze zatrzymali opisywany pojazd.

Badanie stanu trzeźwości kierującego mieszkańca Olsztyna potwierdziło wcześniejsze przypuszczenia. 39-latek był pijany. Mężczyzna miał 2,5  promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez policjantów, a gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut.

To już kolejny przypadek, kiedy nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z drogi dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Policjanci apelują, aby reagować na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić funkcjonariuszy pod numerem telefonu 112 lub 997 o takim fakcie. Policjanci deklarują, że sprawdzą każdy taki sygnał.

(Ł.Sadlak)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w alkohol, Nowe Miasto Lubawskie
Bójka pijanych nastolatków w okolicach dworca. Dwóch trafiło do szpitala

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 17-letniemu mieszkańcowi Lidzbarka Warmińskiego, który w trakcie szarpaniny uderzył 20-latka butelką w twarz i ranił 17-latka, który próbował ich...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV