Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzięki czujności pracowników MOPS-u udało się uratować 74-letnią kobietę

Fot. Adobe Stock

Pracownicy MOPS-u z Barczewa zaniepokoili się brakiem kontaktu ze swoją 74-letnią podopieczną. Powiadomili o tym dzielnicowych, a ci pojechali pod adres seniorki, żeby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

Na miejscu okazało się, że drzwi do mieszkania kobiety były zamknięte, a ze środka słychać było jedynie dzwonek telefonu komórkowego kobiety. Policjanci na miejsce wezwali straż pożarną oraz załogę karetki pogotowia. Po wyważeniu drzwi, okazało się, że kobieta potrzebuje natychmiastowej pomocy medycznej. Na szczęście tym razem pomoc nadeszła w porę.

Pamiętajmy, aby być czujnym i wrażliwym na los naszych sąsiadów i aby nie przechodzić obojętnie obok osób, które mogą potrzebować naszej pomocy. Czasem wykonanie zwykłego telefonu pod numer alarmowy 112 z niepokojącą informacją dotyczącą  np. naszego sąsiada może okazać się bezcenne.

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, pomoc, MOPS, seniorka
Kolejny przypadek znęcania się nad zwierzętami. W Białej Piskiej mężczyzna przetrzymywał psy w fatalnych warunkach

Zarzut znęcania się nad zwierzętami przedstawiono mieszkańcowi Białej Piskiej. Mężczyźnie odebrano 16 psów, które były przetrzymywane w koszmarnych warunkach. Jak poinformowała nadkom. Anna Szypczyńska z KPP...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV