Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzięki mieszkańcom Olsztyna plaża wokół jeziora Skanda zmieni się nie do poznania

Jezioro Skanda

Plaża z prawdziwego zdarzenia nad jeziorem Skanda – to pomysł olsztynian zgłoszony w czwartej odsłonie Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W piątej edycji projekt uzupełniono o kolejne propozycje.

Olsztyn ogłosił przetarg na zagospodarowanie terenów wokół jeziora Skanda. W planach jest nawiezienie nowego piasku, budowa boiska do siatkówki plażowej z trybunami terenowymi, budowa ścieżek oraz  schodów. Na plaży ma pojawić się altana biwakowa z grillem na dwa paleniska.  Docelowo znajdą się się tam również toalety, budka dla ratownika, miejsca parkingowe oraz elementy małej architektury m.in stojaki dla rowerów. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie.

Pojawią się także nowe nasadzenia m.in. sosna górska, sosna zwyczajna i jałowiec sabiński. Kąpielisko będzie miało pływający pomost oraz wydzielone bojkami kąpieliska dla dzieci i dorosłych. Plaża ma być gotowa jeszcze przed wakacjami.

 

Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jezioro, budżet obywatelski, obo
Padający deszcz pogarsza sytuację hydrologiczną w regionie

Stany alarmowe i ostrzegawcze przekroczone są w kilku miejscach na Warmii i Mazurach. Powyżej stanów alarmowych podniósł się poziom wody w jeziorach Mamry koło Węgorzewa, Roś...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV