Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzieła wybitnych kompozytorów na Energa Varmia Musica

W Sanktuarium w Stoczku Klasztornym odbył się pierwszy koncert tegorocznego festiwalu Energa Varmia Musica. Fot. R. Alchimowicz

W Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Stoczku Klasztornym koło Lidzbarka Warmińskiego odbył się pierwszy koncert tegorocznego festiwalu Energa Varmia Musica.

Festiwal potrwa do 7 sierpnia, a koncertów można będzie słuchać w: Lidzbarku Warmińskim, Olsztynie, Stoczku Klasztornym i Bisztynku. W programie są utwory wybitnych kompozytorów m.in. Antonio Vivaldiego, Georga Telemanna, Jana Sebastiana Bacha, Friedricha Haendla i Ludwika van Beethovena.

W sanktuarium w Stoczku Klasztornym zaprezentowano kompozycje Antonio Vivaldiego i Jana Sebastiana Bacha. Zarówno wykonawcy jak i melomani podkreślali szczególne znaczenie wnętrza barokowej bazyliki dla odbioru muzyki dawnej.

00:00 / 00:00

Wieczorem na zamku biskupów w Lidzbarku Warmińskim rozpoczął się koncert inaugurujący festiwal i poświęcony twórczości Wolfganga Amadeusza Mozarta. Festiwal potrwa do przyszłej niedzieli. Będą koncerty na zamku i w Oranżerii Krasickiego oraz podwieczorki muzyczne.

 

(ralch/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, festiwal, Stoczek Klasztorny
Taniec, muzyka i śpiew, czyli Dni Folkloru w Olsztynie

W Olsztynie zainaugurowano Międzynarodowe Dni Folkloru. Barwny korowód przeszedł spod Wysokiej Bramy przez most Jana do amfiteatru gdzie uroczyście otwarto imprezę. Przez tydzień w stolicy Warmii i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV