Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzień Dziecka w stolicy Warmii i Mazur

W Olsztynie odbył się spektakl dla najuboższych dzieci. Fot. I. Malewska

Dzieci dla dzieci – pod takim hasłem w Państwowej Szkole Muzycznej w Olsztynie odbył się wyjątkowy koncert z okazji Dnia Dziecka.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem przygotował spektakl muzyczny dla 300 najuboższych dzieci z Olsztyna i okolic Dobrego Miasta. Dla wielu z nich był to pierwszy kontakt z taką formą sztuki. Na zakończenie wszystkie dzieci dostały upominki.

 

Posłuchaj relacji Izabeli Malewskiej

Park Centralny

Park Centralny w Olsztynie. Fot. A.Socha

Liczne atrakcje dla najmłodszych zorganizowano także w olsztyńskim Parku Centralnym. Na miejscu są animatorzy i iluzjonista Paweł Ogonowski. Dzieci mogą wspólne malować na płótnie i obejrzeć spektakl przygotowany przez Teatr Form Niezależnych. Na zakończenie wystąpi wokalistka i cymbalistka Ania Broda. Piknik w Parku Centralnym potrwa do godziny 13.

Szpital Dziecięcy

Dzień Dziecka w olsztyńskim Szpitalu Dziecięcym. Fot. szpital

 

 

O godzinie 13 dużo atrakcji z okazji Dnia Dziecka czeka na pacjentów Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Na oddziałach rozdane zostały prezenty, najmłodsi mogli obejrzeć również występ teatru „Koty”. Korzystając ze słonecznej pogody, dzieci będą puszczały bańki mydlane oraz obejrzą m.in. pokaz szermierki, tańca towarzyskiego i popisy iluzjonisty.

Tartak Raphaelsohnów

Tartak Raphaelsohnów. Fot. Ł. Węglewski

Natomiast o godzinie 17 w pobliskim Muzeum Nowoczesności odbędzie się prezentacja eksponatu miesiąca. To zabawka z lat 60. i 70. ubiegłego wieku. Będzie też można skosztować kawy zaparzonej w zabytkowym ekspresie.

Miejska Biblioteka Publiczna

Z okazji Dnia Dziecka można było posłuchać bajek w olsztyńskich tramwajach. Fot. Izabela Malewska.

 

 

 

Z okazji Dnia Dziecka Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaczyna kilkunastodniowy „Warmiński Kalejdoskop Bajek”. Ruszają też 10. Międzynarodowe Dni Bajki. Z okazji Dnia Dziecka bajki były również czytane w olsztyńskich tramwajach.

 

 

(imal/kan/kpias/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, Dzień Dziecka
Młodzież odebrała nominacje na parlamentarzystów

18 uczniów z Warmii i Mazur odebrało z rąk wojewody warmińsko-mazurskiego akty nominacji upoważniające do udziału w 22. Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Obrady zaplanowano na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV