Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzień Pokutny w Gietrzwałdzie. Dziś odbędzie się spotkanie modlitewne Pokuta 2033

Fot. Agnieszka Podbielska

1 lipca w Gietrzwałdzie odbędzie się spotkanie modlitewne Pokuta 2033. Celem Dnia Pokutnego jest wynagrodzenie za grzechy przeciw życiu, dzieciom i rodzinie.

Wydarzenie organizuje Wspólnota Rodzin „Domus Mariae” archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Jak mówi jeden z organizatorów spotkania ks. Łukasz Kadziński pierwszy raz odbyło się ono w zeszłym roku.

Zobaczyliśmy, że do jubileuszu odkupienia zostało dokładnie 14 lat, czyli tyle ile jest stacji Drogi Krzyżowej i stąd zrodziła się inicjatywa. Pokuta jest najlepszą reakcją człowieka wierzącego, który doświadcza słabości, grzeszności i dużego naporu zła. Zatem przed nami druga stacja tej Drogi Krzyżowej

– dodaje ks. Łukasz Kadziński.

Podczas spotkania zaplanowano modlitwę różańcową w miejscu objawień – przy figurze Matki Bożej, Mszę świętą pod przewodnictwem abpa Andrzeja Dzięgi, metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego, Drogę Krzyżową oraz konferencję, którą wygłosi ks. prof. Tadeusz Guz.

Całość tegorocznego czuwania pokutnego będzie transmitowana przez internet na stronie www.pokuta2033.pl

 

Autor: IAR
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Gietrzwałd, kościół, modlitwa
W Gietrzwałdzie odbyły się uroczystości z okazji 143. rocznicy rozpoczęcia objawień Matki Bożej

O ustanie pandemii koronawirusa modlili się wierni, którzy przyjechali do Gietrzwałdu na 143. rocznicę rozpoczęcia objawień Matki Bożej. W 1877 roku głównymi wizjonerami były dziewczynki: Barbara...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV