Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziennie pięć Polek umiera na raka szyjki macicy, a piętnaście na raka piersi. NFZ zachęca do bezpłatnych badań profilaktycznych

Fot. I. Malewska

Chcę mieć pewność, że zawsze będziesz .. – pod takim hasłem na Warmii i Mazurach ruszyła kampania NFZ zachęcająca panie do wykonywania badań profilaktycznych. A pretekstem, żeby o siebie zadbać jest jutrzejszy Dzień Kobiet.

Pięć Polek dziennie umiera na raka szyjki macicy, piętnaście na raka piersi – i to tylko dlatego, że zbyt późno zgłosiły się do lekarza. Dlatego pracownicy NFZ w Olsztynie wspólnie z przedstawicielami wojska, policji, straży pożarnej i straży miejskiej z okazji jutrzejszego Dnia Kobie  zapraszają wszystkie panie, nie tylko te związane z tymi formacjami  na bezpłatne badania. A zapraszają wręczając im specjalne okolicznościowe kartki. Łącznie w całym regionie wręczono ponad sześć tysięcy takich zaproszeń.

Bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne będzie można wykonać w najbliższą sobotę odbędą w ponad 20 gabinetach na Warmii i Mazurach. Ich wykaz można znaleźć na stronie internetowej NFZ.

Posłuchaj relacji Izabeli Malewskiej

Fot. I. Malewska

Fot. I. Malewska

 

Autor: I. Malewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w NFZ, badania, profilaktyka, Dzień Kobiet, mammografia, bezpłatne
Ruszyły badania przedszkolaków na obecność pasożytów przewodu pokarmowego

Olsztyński Sanepid rozpoczął badania przedszkolaków na obecność pasożytów przewodu pokarmowego. Badania są bezpłatne, anonimowe i pozwalają niemal w 100 procentach wykryć zarażenie. Chore dzieci mają m.in....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV