Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziennik Fakt ma przeprosić Jerzego Szmita i wpłacić 50 tysięcy złotych na cel społeczny

Jerzy Szmit. Fot. Przemysław Getka

Taki wyrok zapadł przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Pod koniec września 2017 roku Fakt zasugerował, że rezygnacja Jerzego Szmita ze stanowiska wiceministra infrastruktury i budownictwa wiązała się z korupcją. Sugerował, że CBA prowadzi w tej sprawie czynności kontrolne w stosunku do byłego już wiceministra.

– Wydawca Faktu nie udowodnił prawdziwości swoich tez na żadnym etapie procesu – powiedział Lech Obara, pełnomocnik Jerzego Szmita. – Wydany dziś wyrok jest przede wszystkim zwycięstwem prawdy. Należy je traktować jako początek skutecznej walki z tzw. fake-newsami – skomentował mecenas Obara.

Jerzy Szmit w rozmowie z Radiem Olsztyn podkreślał, że cała istota sporu sądowego polegała na tym, że Fakt napisał kłamstwo:

Nie zostały w czasie procesu przedstawione żadne dowody na stwierdzenia napisane w tym artykule. Wyrok jest jednoznaczny i całkowicie przyjmuje racje moje, pokrzywdzonego. Ja jestem osobiście pokrzywdzony, ale też i całe nasze środowisko.

00:00 / 00:00

Jerzy Szmit był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa w latach 2015-2017. Zrezygnował z tej funkcji, jak mówił, ze względów osobistych. Aktualnie zasiada w zarządzie przedsiębiorstwa PKP Telkol.

Wyrok, który zapadł przed Sądem Okręgowym w Olsztynie nie jest prawomocny.

 

Autor: A.Socha/M. Lewiński
Redakcja: A. Podbielska/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jerzy Szmit, zadoscuczynienie, Lech Obara, Fakt
W Olsztynie uczczono 156. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego

Powstanie Styczniowe jest określane mianem największego polskiego zrywu narodowego. Wybuchło 22 stycznia 1863 roku. Dziś na olsztyńskich Jarotach przy pomniku Wojciecha Kętrzyńskiego odbyły się uroczystości upamiętniające...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV