Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Andrzej Bober: Profesja dziennikarska ma coraz bardziej negatywne oblicze

Andrzej Bober jest dziennikarzem i publicystą. W latach 1959–1964 pracował w „Życiu Gospodarczym”, następnie do 1978 roku w „Życiu Warszawy”.

Od 1979 do 1981 był dziennikarzem Telewizji Polskiej, gdzie od 1980 prowadził program Listy o gospodarce. Dwukrotnie otrzymywał nagrodę „Złotego Ekranu” (1974, 1980) przyznawaną przez czasopismo „Ekran”. Po 1981 roku został zatrudniony w przedsiębiorstwie zagranicznym, następnie w firmie poligraficznej. W 1988 roku doradzał Lechowi Wałęsie w zakresie zachowania się przed kamerą telewizyjną podczas przygotowań do debaty z Alfredem Miodowiczem.

Po przemianach Okrągłego Stołu w 1989 roku został dyrektorem generalnym w Telewizji Polskiej. Ponownie też prowadził Listy o gospodarce. Od listopada 1997 do lipca 1998 był redaktorem naczelnym „Życia Warszawy”. Został wykładowcą studiów podyplomowych z zakresu dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim.

Redaktor Bober odwiedził Olsztyn promując książkę poświęconą swojemu życiu zatytułowaną „Zawodowiec”. Jest to wywiad rzeka z redaktorem Boberem, który przeprowadziła Beata Modrzejewska.

Do wysłuchania rozmowy zaprasza Monika Szczygło

(mszcz/łw)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wywiad, Monika Szczygło, Andrzej Bober
Kortez: Szczerość jest najważniejsza

Kortez jest kompozytorem, wokalistą, gitarzystą, pianistą oraz puzonistą. Na gitarze zaczął grać w 2013 roku zainspirowany Clarencem Greenwoodem i jego szczerym i naturalnym przekazem za pomocą...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV