Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Dziennikarz powinien mówić rzeczy trudne, niewygodne i krytyczne”. Stefan Truszczyński gościem Porannych Pytań

Stefan Truszczyński/ Fot. A. Podbielska

Dziennikarze powinni się cieszyć, że mają pracę – mówił w Porannych Pytaniach Stefan Truszczyński dziennikarz, publicysta, członek  Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Na Warmię i Mazury na obchody Dni Seweryna Pieniężnego, patrona olsztyńskich dziennikarzy, który walczył o polską kulturę, tradycję i oświatę.  Był ostatnim wydawcą i redaktorem przedwojennej Gazety Olsztyńskiej. W 1940  został rozstrzelany w niemieckim obozie koncentracyjnym w KZ Hohenbruch koło Kłajpedy.

Gość Porannych Pytań pytań podkreślał, że dziennikarstwo to wspaniały zawód, który należy wykonywać z pasją. Zwracał przy okazji uwagę, że większość dziennikarzy jest dzisiaj biednych.

Jest jedynie grupka tzw. tuzów, a reszta cienko przędzie i mało kto tym się przejmuje, a oni są potrzebni. W pracy dziennikarskiej najciekawsze jest to jak się poznaje ludzi, chodzi w teren i rozmawia z ludźmi (…) Dziennikarz powinien mówić rzeczy trudne, niewygodne i krytyczne, a nie podlizywał się władzy.

W Radiu Olsztyn redaktor Stefan Truszczyński mówił także o nowelizacji ustawy o IPN.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego ze Stefanem Truszczyńskim

Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dziennikarze, Seweryn Pieniężny, Stefan Truszczyński, dzienikarz
Olsztyn upamiętnia rocznicę śmierci Seweryna Pieniężnego juniora. Dziennikarz i działacz społeczny został zamordowany 77 lat temu

Prowadził walkę o polską tradycję, kulturę i oświatę. Był ostatnim wydawcą i redaktorem przedwojennej Gazety Olsztyńskiej. Dziś przypada 77. rocznica męczeńskiej śmierci Seweryna Pieniężnego. Został zamordowany...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV