Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziesiątki strażaków gasiły minionej doby ponad 50 pożarów traw. Jedna osoba trafiła do szpitala

Fot. fotolia

Warmińsko-mazurscy strażacy gasili w ciągu ostatniej doby prawie 50 pożarów traw i poszycia leśnego. Jedna osoba jest w szpitalu po tym, jak podtruła się dymem.

Do wypadku doszło w Targowskiej Woli podczas próby gaszenia pożaru około 1 hektara ściółki leśnej. Mężczyzna, który na własną rękę gasił ogień zaczął się skarżyć na trudności w oddychaniu. Został przewieziony do szpitala.

Najwięcej pożarów  zanotowano w powiatach ostródzkim i olsztyńskim. Największe wybuchły w powiecie szczycieńskim, gdzie spłonęło 2 ha nieużytków. Podobnie w Węgorzewie – tam spłonęło ponad 2,5 ha traw.

Ekolodzy wciąż apelują o niewypalanie traw, bo jest to bardzo szkodliwe dla środowiska. Rolnicy, którym udowodni się celowe podpalanie łąk, pastwisk czy nieużytków, mogą stracić część lub nawet całość unijnych dotacji. Natomiast policjanci ostrzegają, że za wypalanie traw grozi grzywna do 5 tysięcy złotych lub nawet kara pozbawienia wolności.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ogień, pożar, straż pożarna
Na Warmii i Mazurach wprowadzono najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. „Apelujemy, by zachowywać się odpowiedzialnie”

Słońce, niemal czerwcowe temperatury i brak deszczu. W aktualnych warunkach pogodowych, ale nie tylko, trzeba przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa w lasach. Ogłoszono bowiem trzeci - najwyższy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV