Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziesięć, czyli poznańskie środowisko artystyczne w Olsztynie. Wystawa czynna do niedzieli

Wernisaż wystawy „Dziesięć”, fot. BWA Olsztyn

Wystawa stanowi prezentację twórczości artystów – pedagogów związanych z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu. To ciekawy przekrój technik, inspiracji i tematów, połączonych w jedną wspólną opowieść, za którą kryje się nie tylko talent, ale także misja i odpowiedzialność za kształtowanie kolejnych pokoleń polskich twórców.

Liczba dziesięć ma wiele konotacji. Mamy przecież system dziesiętny, liczymy do dziesięciu, by się uspokoić; dobrze jest trafić w dziesiątkę… Przykłady można by mnożyć – opowiada kuratorka wystawy Bogna Błażewicz

Do udziału w olsztyńskiej prezentacji poznańskiego środowiska artystycznego zaprosiłam dziesięcioro artystów: Sławomira Decyka, Annę Goebel, Izabellę Gustowską, Jacka Jagielskiego, Jarosława Kozłowskiego, Mariusza Kruka, Dominika Lejmana, Adama Nowaczyka, Barbarę Pilch i Bogdana Wojtasiaka. Są wśród nich legendy poznańskiej uczelni, międzynarodowe sławy, ale i postaci, które jeszcze nie są tak znane. Co naturalne – są i tacy, którzy znani być powinni, ale nie są. To nierzadko kwestia tzw. szczęśliwych bądź nieszczęśliwych zbiegów okoliczności, ale też postaw twórczych, a często otwarcia na promocję własnych działań.

Wybór był subiektywny i trudny, bo absolutnie nie wyczerpał listy interesujących artystów z Poznania. Nie jest łatwo wybrać nieliczną reprezentację tak licznej grupy.

Wystawę „Dziesięć” możemy oglądać do 5 listopada.

Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Tomasz Asensky: Chcemy w Mielcu sprawić niespodziankę

Olsztyński Stomil pojechał do Mielca, gdzie dzisiaj o 18 zmierzy się z tamtejszą Stalą. Presja przed meczem jest duża, gdyż Stomil znalazł się na przedostatnim miejscu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV