Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziewięciu kandydatów na stanowisko dyrektora MOK w Olsztynie. Zwycięzcę poznamy pod koniec września

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. Fot. Ł. Węglewski

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie to bardzo pożądane stanowisko. Na razie nie wiadomo jednak, kto złożył papiery.

Z kuluarowych pogłosek wynika, że wśród dziewiątki kandydatów mogą być osoby związane z literaturą, malarstwem, teatrem i menadżerowie, którzy w różnych urzędach zajmowali się kulturą i promocją. Pojawiają się też plotki o jednej lub dwóch osobach spoza Olsztyna. Na razie to tylko pogłoski.

Z samej liczby kandydatów cieszy się Krystyna Flis, radna klubu Demokratyczny Olsztyn, przewodnicząca komisji kultury oraz przewodnicząca komisji konkursowej, która wybierze nowego dyrektora MOK-u.

Ta liczba może nieco zaskakiwać, ale przynajmniej będzie z kogo wybierać. Tym bardziej, że kierowanie miejską jednostką nie jest łatwe, szczególnie biorąc pod uwagę rangę imprez organizowanych przez MOK. Samo Olsztyńskie Lato Artystyczne jest bardzo ważną marką.

Miejski Ośrodek Kultury co roku na swoją działalność dostaje od miasta ponad 4 miliony złotych. Jest nieustannie oceniany przez radnych, urzędników i artystów. Kandydatami bardzo interesują się też pracownicy, których MOK ma ponad 50. Poprzednia dyrektor przez niektórych pracowników oskarżana była o mobbing.

Kto złożył dokumenty dowiemy się na początku września. Zakończenie konkursu planowane jest pod koniec września. Również we wrześniu olsztyńska prokuratura, prowadząca śledztwo w sprawie podejrzeń mobbingu ze strony byłej dyrektorki MOK, ma podjąć kluczowe decyzje co do dalszych losów tego śledztwa.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dyrektor, konkurs, mok
Ekolog napadł na dyrektora Lasów Państwowych w Giżycku. Sprawa trafi do sądu

W sądzie zakończy się próba wyjaśnienia spornej kwestii pomiędzy ekologiem i dyrektorem Zakładu Transportu i Spedycji Lasów Państwowych w Giżycku. Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie Regionalnej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV