Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziś mija termin rejestrowania komitetów wyborczych

Dziś ostatni dzień na zawiadomienie Państwowej Komisji Wyborczej lub właściwego komisarza o utworzeniu komitetu wyborczego.

Zgodnie z przepisami tylko ta instytucja może zgłosić kandydatów w wyborach samorządowych i prowadzić na ich rzecz agitację wyborczą. Także do dziś należy podać do publicznej wiadomości informacje o okręgach wyborczych.

Komisarze wyborczy w całej Polsce zarejestrowali dotąd ponad 7 tysięcy komitetów. Według informacji Krajowego Biura Wyborczego w tegorocznych wyborach samorządowych Polacy wybiorą ponad 2,5 tysiąca wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Do rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich wybranych zostanie około 40 tysięcy osób.

Posłuchaj relacji Dawida Grygorcewicza

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Dwa tygodnie później, 4 listopada przeprowadzona zostanie druga tura głosowania tam, gdzie w pierwszej turze nie zostanie wybrany wójt, burmistrz lub prezydent miasta. Do drugiej tury przechodzi dwóch kandydatów, którzy otrzymali najlepszy wynik. Wybieranych będzie blisko 47 tysięcy radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz blisko 2,5 tysiąca wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

 

Autor: IAR/PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, pkw
Michał Wypij: Prezydent Olsztyna, który ma szerokie kontakty w kancelarii premiera gwarantuje realizację dużych projektów

O nowej funkcji i wyborach samorządowych mówił w Porannych pytaniach Michał Wypij, doradca w kancelarii premiera i kandydat na prezydenta Olsztyna. Od poniedziałku Michał Wypij przeszedł...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV