Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Trzeźwości. „Często mamy złudne wrażenie, że alkohol jest lekarstwem”

Fot. fotolia.com

15 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Trzeźwości. Został ustanowiony, by zwrócić uwagę na problem rosnącego z roku na rok spożycia alkoholu i coraz większej liczby przestępstw, również drogowych, popełnionych pod jego wpływem.

Tylko w tym roku na Warmii i Mazurach doszło do ponad dwudziestu wypadków z udziałem pijanych kierowców oraz pieszych. Jedna osoba zginęła, a 26 zostało rannych.

Liczba zatrzymanych kierujących „na podwójnym gazie” jest co roku bardzo wysoka – mówi komisarz Krzysztof Wasyńczuk – rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie:

00:00 / 00:00

„Często mamy złudne wrażenie, że alkohol jest lekarstwem” – twierdzi Jolanta Sztąberska z Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie:

00:00 / 00:00

Policja apeluje: gdy widzimy, że pojazd prowadzi osoba „na podwójnym gazie” oraz pieszego, który może być pod wpływem alkoholu, należy zadzwonić pod numer alarmowy i zawiadomić funkcjonariuszy. Takie zachowanie może uratować komuś życie.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadki, alkohol, miejski zespół profilaktyki i terapii uzależnień, Międzynarodowy Dzień Trzeźwości, komisarz Krzysztof Wasyńczuk
Groził właścicielce domu, że znowu podpali budynek. 54-latek trafił do aresztu

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 54 - letni mieszkaniec gminy Morąg. Mężczyzna groził właścicielowi domu, w którym mieszkał, że znowu go podpali. 3 kwietnia doszło...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV