Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziś pierwszy dzień Kortowiady

Ulicami Olszyna przeszła parada studentów rozpoczynająca Kortowiadę 2013 – największe w Polsce święto studentów. Fot. K. Pakulnicki

Dziś (14.05) pierwszy dzień Kortowiady, czyli największych juwenaliów w Polsce. Właśnie trwa przystrajanie akademików.

To, który dom studencki jest przygotowany do juwenaliów najlepiej, oceni jury, w którego skład wchodzą żacy i wykładowcy. Po południu studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego będą próbowali pobić rekord polski w tańcu zumby w deszczu – opowiada Paweł Stefanowicz z Radu Uczelnianej Samorządu Studenckiego UWM:

00:00 / 00:00

Ponad 1000 osób będzie uczestniczyło w „Silent Party” – imprezie muzycznej Kortowiady. W rozstawionym w Kortowie namiocie studenci będą mogli tańczyć i słuchać muzyki w… słuchawkach – mówi Paweł Stefanowicz z Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego:

00:00 / 00:00

Impreza rozpocznie się o 20.00. Oficjalne otwarcie Kortowiady odbędzie się jutro. Studenci przejdą w paradzie od Placu Solidarności aż pod Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. (mlewin/as)

Jutro (15.05.) od 10:30 do godziny 13:00 będą utrudnienia w ruchu w Olsztynie w związku z przemarszem studentów podczas „Kortowiady”. Studenci przejdą ulicami: Głowackiego – Piłsudskiego, Piłsudskiego – Kościuszki, Piłsudskiego – Kopernika, Piłsudskiego – Dąbrowszczaków, Pieniężnego, Szrajbera, Śliwy, Warszawska – Armii Krajowej – Obrońców Tobruku, Warszawska i Heweliusza.

Ruchem na tych ulicach będą kierowali policjanci. (kan/as)

 

 

kan za kmp

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w juwenalia
Ostatnie przygotowania do olsztyńskiej Kortowiady

Największe juwenalia w Polsce organizuje Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego, która działa przy Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Jak mówią studenci, pracy jest dużo i trzeba jeszcze załatwić...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV